Zespół
Katarzyna Bartosiak

Absolwentka Wydziału Pedagogiki UW oraz Studium Profilaktyki Uzależnień, Studium Interwencji i Pomocy Psychologicznej. Otrzymała certyfikat Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, rekomendujący do pracy z osobami stosującymi przemoc. Ukończyła szkolenia: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, Procedury prawne w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Praca terapeutyczna z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi, PTSD - jak pracować z osobami po doświadczeniu PTSD.
Pracuje w Dziale Pomocy Specjalistycznej z rodzinami dysfunkcyjnymi i w kryzysie.
W Stowarzyszeniu OPTA udziela konsultacji jako specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Kamila Berlińska

Absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalnościach: praca socjalna i pedagogika resocjalizacyjna. Posiada Certyfikat Specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie wydany przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP oraz Certyfikat Specjalisty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wydany przez PARPA i Radę ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Absolwentka szkolenia ,,Praca ze sprawcami przemocy w rodzinie z wykorzystaniem modelu Duluth”, posiada kwalifikacje do prowadzenia programu korekcyjno- edukacyjnego.
Ma doświadczenie w pracy z osobami doznającymi przemocy i osobami stosującymi przemoc. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując między innymi w organizacjach pomocy społecznej oraz pełniąc funkcje przewodniczącej dwóch warszawskich Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
W Stowarzyszeniu OPTA udziela konsultacji jako specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Marlena Dałek

Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii UW (specjalność: psychologia kliniczna zdrowia) oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy (PARPA). Ukończyła szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), szkolenia z zakresu mediacji rodzinnych oraz metod psychoterapii. Absolwentka czteroletniej szkoły psychoterapeutycznej w ujęciu systemowym, prowadzonej przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie i rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Aktualnie w procesie certyfikacji.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradni Rodzinnej d/s Przeciwdziałania Przemocy WOiK oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, gdzie pracowała jako psychoterapeuta rodzinny. Od kilku lat prowadzi prywatną praktykę jako psychoterapeuta w Ośrodku MaterPater. Pracuje z osobami dorosłymi przeżywającymi trudności w relacjach z innymi, w sytuacjach kryzysu życiowego, doświadczającymi lęku, bezradności czy poczucia winy. Prowadzi psychoterapię par i rodzin.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi grupę wsparcia dla osób doświadczających przemocy i mediacje rodzinne oraz prowadzi indywidualne wsparcie osób dorosłych.
Monika Dziedzic-Kaczorowska

Psycholożka, mediatorka, absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Negocjacji i Mediacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Certyfikowana specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I i II stopnia oraz szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).
Obecnie uczestniczka szkoły psychoterapeutycznej w ujęciu systemowym, prowadzonej przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie i rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi mediacje rodzinne.
Katarzyna Filipiuk

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku psychologia kliniczna, pedagogika resocjalizacyjna i pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ukończyła szkolenia: Dialog Motywujący, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach I i II stopnia, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, szkolenie Kid’s Skills, kurs praktyka „Dasz radę! Jestem z Ciebie Dumny”.
Od ponad 10 lat związana z jednym z warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej, gdzie pracuje z rodzinami w kryzysie.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców.
Agnieszka Florczak - Łukasiuk

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła 4,5 letnie szkolenie z Zakresu Psychoterapii organizowane przez Zakład Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 2 letnie szkolenie „Zmiana indywidualna - zmiana systemowa” organizowane przez Ośrodek Synapsis z zakresu terapii rodzinnej i małżeńskiej.
Przez 11 lat pracowała w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Od 2019r. współpracuje z Punktem Informacyjno-Konsultacyjnym w Grodzisku Mazowieckim, gdzie kontynuuje pomoc ofiarom przemocy domowej. Współpracowała również z Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii –Psychomedica, gdzie zajmowała się terapią indywidualną i rodzinną. W latach 2017-2018 pracowała w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łomiankach, gdzie zajmowała się terapią rodzinną. Od ponad 20 lat prowadzi praktykę prywatną.
Pomaga osobom przeżywającym długotrwałe trudności emocjonalne i osobowościowe, przeżywającym trudności w relacjach z innymi oraz osobom zainteresowanym rozwojem własnym.
Prowadzi terapię indywidualną, małżeńską, rodzinną oraz grupową. Pracuje w oparciu o podejście systemowe i psychodynamiczne.
Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stale doskonali swoje umiejętności zawodowe, biorąc aktywny udział w konferencjach, szkoleniach, warsztatach i seminariach.
Wykorzystując swoje doświadczenie psychologiczne zajmuje się też mediacjami rodzinnymi.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne dla dorosłych.
Magdalena Krupa-Witkowska

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła 4 - letni kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, program szkoleniowy „W stronę profesjonalizacji pracy z MDDA” w Stowarzyszenie Od-Do, Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych, Szkolenie z TSR w Instytucie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jak również podyplomowe studia na kierunku Doradztwo zawodowe i zarządzanie kompetencjami (SGH). Jest absolwentką Szkoły Trenerów Warsztatu Psychologicznego Moniki Sowickiej. Uzyskała Certyfikat trenerski w zakresie „Treningu Zastępowania Agresji oraz certyfikat Edukatora Profilaktyki Uzależnień.
Pracuje jako terapeuta, doradca zawodowy i trener.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi grupę dla rodziców, grupę wsparcia dla osób doświadczających przemocy oraz prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Ada Kuźnia-Tkaczyk

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, psychoterapeutka w procesie szkolenia w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja w Warszawie.
W swojej pracy z najmłodszymi pacjentami skupia się na umacnianiu relacji między dziećmi i rodzicami, uwzględniając podmiotowość dziecka oraz wysokie kompetencje jego opiekunów. Bliskie są jej strategie skupiające się na próbie zrozumienia emocji i tego, co może je wywoływać.
Pracując, stara się udzielić wsparcia i pokazać, jak ważne jest takie wsparcie w budowaniu bliskiej, stabilnej relacji w rodzinie. Istotne są dla niej próby stworzenia z dzieckiem komunikacji opartej na wzajemnym zrozumieniu i szacunku, a także obustronne dbanie o granice i szanowanie ich.
Ważne jest dla niej udzielenie wsparcia dziecku, wzmocnienie jego
kompetencji i dostarczenie mu umiejętności, dzięki którym będzie mogło radzić sobie z emocjami i trudnościami. We wsparciu najmłodszych wykorzystuje metody terapeutyczne oparte na swobodnej zabawie.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi grupę terapeutyczną dla dzieci, natomiast w ramach programu OPTA+: grupę terapeutyczną dla młodzieży.
Anna Maciejewicz

Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych na kierunku psychologii klinicznej oraz Instytutu Edukacji Artystycznej na specjalności arteterapia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Odbywała praktyki w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie i w Ośrodku Wsparcia Stowarzyszenia „POMOST”. Aktualnie w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”.
Doświadczenie zdobywała podczas pracy w Lokalnym Systemie Wsparcia na Targówku mieszkaniowym oraz w projekcie BAZA na Warszawskiej Pradze. Pracuje w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym oraz w Poradni Psychologicznej Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii działającej w ramach Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi terapię grupową dla dzieci, młodzieży i rodziców oraz terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży.
Adrianna Pabin-Dobrzeniecka

Psycholog, Psychotraumatolog - absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz studiów podyplomowych z Psychotraumatologii USWPS w Warszawie. Obecnie w trakcie studiów w szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej Akademii Motywacji i Edukacji. Ukończyła staż w grupie rozwojowo-wsparciowej dla seniorów borykających się z uzależnieniem w rodzinie. Odbyła praktyki w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z autyzmem, będąc w roli terapeuty-cienia.
Pracuje w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Warszawie dla dorosłych jako psycholog.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi pomoc grupową dla dzieci oraz prowadzi indywidualne wsparcie dzieci i dorosłych.
Katarzyna Pakuła

Psycholog (Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego) i psychoterapeuta (szkolenie certyfikacyjne systemowej terapii rodzin w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie).
Ponadto ukończyła studia podyplomowe „Diagnoza kliniczna dzieci, młodzieży i rodzin” (Uniwersytet Warszawski), „Metody psychokorekcji dzieci i młodzieży” (Uniwersytet Śląski) oraz szkolenia z zakresu: socjoterapii, pedagogiki w tym szczególnie metodą M. Montessori (I i II stopień), terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (I stopień), terapii motywującej (I stopień), profilaktyki uzależnień i przemocy, psychoterapii opartej na mentalizacji (I stopień).
Pracę zawodową rozpoczęła w 1992 r. Pracowała w organizacjach państwowych i pozarządowych związanych z pomocą społeczną, oświatą i służbą zdrowia. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta w prywatnym gabinecie prowadząc psychoterapię indywidualną, par i rodzin.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi grupy wsparcia, grupy rozwojowe i indywidualne wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających przemocy.
Agnieszka Pawłowska-Fryckowska

Pedagożka, psychoterapeutka, psychotraumatolożka praktyczna. Ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, roczny kurs Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej (ISTDP), kurs z psychologii klinicznej organizowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz szkolenie 1 stopnia z psychotraumatologii w Pomorskim Instytucie Psychotraumatologii. Członkini wielu Towarzystw. Stale podnosi swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach.
Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym na Nowowiejskiej, Poradni Uzależnień, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Laboratorium Psychoedukacji. Posiada duże doświadczenie w pracy z osobami w kryzysach życiowych, osobami z zaburzeniami depresyjno-lękowymi, zaburzeniami odżywiania, osobami doświadczającymi przemocy, z rodzin dysfunkcyjnych, z doświadczeniem traumy. Ze Stowarzyszeniem OPTA związana od 2004 r. Koordynatorka merytoryczna projektu „Kryzys czyli szansa”.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi konsultacje, terapię indywidualną osób dorosłych oraz współprowadzi terapię rodzinną i warsztaty dla dorosłych i dzieci.
Katarzyna Przyborowska

Prawniczka, doradczyni i mediatorka. Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizująca się w prawie rodzinnym i zagadnieniach dotyczących pomocy rodzinom w kryzysie, osobom doznającym przemocy domowej oraz współuzależnionym.
Certyfikowana specjalistka przeciwdziałania przemocy w rodzinie i interwencji kryzysowej. Trenerka umiejętności psychospołecznych. Autorka i koordynatorka programów i publikacji z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Członkini Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Ursynów. Prezeska Stowarzyszenia OPTA.
W Stowarzyszeniu OPTA udziela porad prawnych, prowadzi interwencje kryzysowe i doradztwo rodzinne, współprowadzi mediacje, warsztaty psychoedukacyjne i prawne oraz doradza specjalistom pracującym w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej i realizującym procedury Niebieskie Karty.
Zuzanna Przygoda

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Psychoterapia. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Socjoterapii w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży SPDiM organizowaną przez Ośrodek Regeneracja i Laboratorium Psychoedukacji.
Swoje doświadczenie zdobywała dzięki stażom m.in. w Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, Pracowni „Psychodrabina”, Ośrodku Terapii Dziecka w Środowisku, Akademickim Ośrodku Psychoterapii, Gabinecie Terapeutycznym „Siedem Zmysłów”. Pracowała w Ośrodku NRZOZ TPD „Helenów” z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami, a także w warszawskich szkołach podstawowych, gimnazjum i przedszkolu. Obecnie pracuje na Oddziale Psychiatrycznym dla Młodzieży w Szpitalu Psychiatryczno-Neurorehabilitacyjnym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi terapię indywidualną młodzieży oraz współprowadzi terapię grupową dla młodzieży.
Hanna Regulska

Psycholożka, terapeutka. Ukończyła kurs certyfikacyjny Polskiego Instytutu NLP w Warszawie, uzyskując tytuł praktyka NLP. Jest dyplomowaną terapeutką rodzinną - ukończyła czteroletnie Studium Terapii Rodziny prowadzone przez Stowarzyszenie OPTA. Posiada certyfikaty z integracji sensorycznej i kinezjologii edukacyjnej. Prowadziła zajęcia socjoterapeutyczne wśród młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych (zagrożonych alkoholizmem i przemocą). Prowadzi również terapie rodzinne, małżeńskie i grupowe. W pracy z rodziną interesuje się wspieraniem rozwoju dzieci.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi terapię indywidualną dla dzieci i młodzieży oraz współprowadzi warsztaty wspierające umiejętności rodzicielskie.
Izabela Rokita

Ukończyła Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Psychoterapeutycznie kształciła się w Ośrodku Rozwoju Umiejętności Psychologicznych Stowarzyszenia OPTA. Dodatkowo ukończyła: kurs mediatora rodzinnego w Polskim Centrum Mediacji, szkolenie dla realizatorów programu “Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, trening zastępowania agresji (Ośrodek Metod i szkoleń Psychospołecznych), szkolenie z zakresu systemowej pomocy rodzinie (Fundacja Bene Vobis), International Experience of Social Work with Marginal Youth - Republikan NGO Białoruski Uniwersytet Kultury oraz kurs terapii koherencji.
Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, w Fundacji Bene Vobis, w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapeutycznym (MOP), w Ośrodku Wspomagania Rodziny.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych, współprowadzi warsztaty rodzicielskie oraz mediacje rodzinne.
Joanna Rossa

Certyfikowana arteterapeutka (specjalizacja: dramaterapia). Obecnie w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu psychodynamicznym akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Członkini Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich KAJROS. Ukończyła 5-letni całościowy kurs terapeutyczny w Polskiej Szkole Dramaterapii oraz studia podyplomowe na kierunku Coaching i Mentoring w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji.
Odbyła staż „Vademecum Psychologa Praktyka” w Grupie SYNAPSIS. Absolwentka szkoleń zorientowanych na przeciwdziałanie przemocy organizowanych przez Stowarzyszenie Niebieska Linia.
Prowadziła terapię młodzieży w młodzieżowym ośrodku socjoterapeutycznym. Współpracowała z Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca, gdzie prowadziła warsztaty terapeutyczne dla młodzieży z domów dziecka i pieczy zastępczej.
Ma doświadczenie w pracy coachingowej oraz terapeutycznej z osobami z zaburzeniami po stresie traumatycznym, DDA i DDD, depresją, zaburzeniami więzi, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami zachowania.
W Stowarzyszeniu OPTA współprowadzi grupę terapeutyczną oraz warsztat terapeutyczny zorganizowany wokół rozpoznawania i redukowania stresu wynikającego z długotrwałego przebywania w środowisku przemocy domowej.
Kamila Sachanowska-Święch

Psychoterapeutka, trener umiejętności miękkich.
Absolwentka magisterskich studiów psychologicznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Szkoły Psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła kurs Pomocy Psychologicznej oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku INTRA. Odbyła Studium diagnozy, interwencji i pomocy psychologicznej dzieciom wykorzystywanym seksualnie w Fundacji Dzieci Niczyje.
Pracuje z osobami, które doświadczają kryzysu życiowego, odczuwają lęk, depresję, zaburzenia nastrojów. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży, osób dorosłych, pracuje z parami i rodzinami w podejściu psychodynamicznym i systemowym. Posiada doświadczenie trenerskie i dydaktyczne w prowadzeniu warsztatów z umiejętności psychologicznych oraz wychowawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w szkole, w poradni oświatowej oraz w ośrodku terapeutycznym.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi konsultacje i wsparcie psychoterapeutyczne dla rodziców w kryzysach związanych uzależnieniami i przemocą domowa oraz terapię rodzinną i warsztaty umiejętności psychospołecznych również głównie dla rodziców.
Beata Szymańska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, Studium Interwencji i Pomocy Psychologicznej oraz studiów podyplomowych w zakresie Mediacje i Negocjacje; certyfikat Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, rekomendujący do pracy z osobami uwikłanymi w przemoc. Ukończyła szkolenia: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, Procedury prawne w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Praca terapeutyczna z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi, PTSD - jak pracować z osobami po doświadczeniu PTSD.
Posiada wieloletnie doświadczenie w specjalistycznej pracy socjalnej na rzecz dziecka i rodziny, w tym rodzin uwikłanych w przemoc.
W Stowarzyszeniu OPTA udziela konsultacji jako specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Katarzyna Turant

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW oraz Akademii Innowatorów Społecznych Stowarzyszenia Ashoka w Polsce. Jedna z założycielek Stowarzyszenia Praktyków Dramy „STOP-KLATKA”. Pracowała m.in. w Fundacji dla Polski oraz w Fundacji Komunikacji Społecznej, gdzie zajmowała się wolontariuszami oraz archiwum reklamy społecznej. Członkini Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy. Koordynatorka projektów oraz wiceprezeska Zarządu Stowarzyszenia OPTA.
W Stowarzyszeniu OPTA jest odpowiedzialna za finanse i administrację.
Agata Wnuk

Mediatorka warszawskiego Sądu Okręgowego, specjalizująca się w mediacjach rodzinnych i majątkowych. Absolwentka licznych szkoleń, m.in. Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Psychologii Osobowości, The Effective Negotiator, Mediacji Sądowych i Pozasądowych oraz w zakresie tworzenia rodzicielskiego planu wychowawczego. Prowadzi także negocjacje biznesowe.
Joanna Zawacka-Waśk

Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek psychologia kliniczna dziecka. Absolwentka 4-letniego Studium Terapii Rodzin w podejściu psychodynamicznym i systemowym OPTA. W 2011 r. ukończyła roczne szkolenie w zakresie pracy z Młodymi Dorosłymi Dziećmi Alkoholików.
Od 2014 związana z Instytutem Diabetologii w Warszawie. Na co dzień pracuje w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie zajmuje się dziećmi chorymi przewlekle, onkologicznie i psychosomatycznie oraz ich rodzinami.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi konsultacje psychologiczne oraz konsultacje rodzicielskie dla osób doświadczających przemocy.
Aldona Żejmo-Kudelska

Absolwentka profilaktyki społecznej i resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Trenerka warsztatu rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, absolwentka Szkoły Trenerów TROP. Członkini Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich KAJROS. Obecnie w trakcie 4- letniego szkolenia z zakresu dramaterapii - metody włączającej do psychoterapii techniki kreatywne, w tym odgrywanie ról. Absolwentka stażu "Vademecum Psychologa Praktyka" w Grupie Synapsis i szkolenia "Podstawy Profesjonalnej Pomocy Psychologicznej" w Laboratorium Psychoedukacji.
Współtwórczyni Szkoły Trenerów Dramy, fundatorka i Prezeska Fundacji Edukacji i Kultury Drama Way. Autorka artykułów na temat dramy i Teatru Zaangażowanego Społecznie oraz projektów dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego i zorientowanych na przeciwdziałanie przemocy.
W Stowarzyszeniu OPTA prowadzi warsztat terapeutyczny zorganizowany wokół rozpoznawania i redukowania stresu wynikającego z długotrwałego przebywania w środowisku przemocy domowej.